Vékonyrétegű, szórással felhordható hőszigetelő bevonat

A GWR NANO INSULATION® folyékony, helyszínen színezhető hőszigetelő bevonat. Termikus teljesítményét polimer kötőanyagban egyenletesen diszpergált, üreges üvegkerámia mikroszférák biztosítják. Terepi vizsgálatban az energiafogyasztás 43%-kal maradt el a szigeteletlen referenciaházétól.

Az épületállomány felújítási üteme elmarad a klímacélok által megkövetelttől

37%Az épített környezet részaránya a globális energetikai CO₂-kibocsátásban (IEA, 2023)
75%Az EU energetikailag nem megfelelő besorolású épületeinek aránya (Európai Bizottság)
< 1%Az EU épületállományának éves energetikai felújítási aránya

Az épületek a globális energetikai CO₂-kibocsátás mintegy 37%-áért felelősek (IEA, 2023) – ebben az üzemeltetés és a karbonlábnyom egyaránt benne van. A karbonlábnyom az építőanyagok gyártása, szállítása, beépítése, karbantartása és életciklus végi kezelése során felszabaduló teljes CO₂-egyenértéket jelenti – ezt a kategóriát az üzemeltetési energiahatékonysági programok nem érintik. Ahogy az épületenergetikai szabványok szigorodnak és az üzemeltetési kibocsátás csökken, a karbonlábnyom részaránya arányosan nő: az új épületek jövőbeli CO₂-kibocsátásának fele a karbonlábnyomból, fele az üzemeltetésből ered (Dodge World Green Building Trends Report, 2021). A részarány éppen ott a legmagasabb, ahol az üzemeltetési igényt már sikerült minimalizálni.

A szabályozási háttér formalizálta ezt az összefüggést. Az EU Taxonómia és az MNB zöld finanszírozási programja az életciklus-elemzést (LCA) és a GWP-számítást (üvegházhatású gáz teljesítménymutató) követelményként kezeli; az Environmental Product Declaration (EPD) alapú karbonlábnyom-adat egyre inkább a projektfinanszírozás feltétele. Eközben az épített környezet legégetőbb karbonlábnyom-kihívása a meglévő állományban rejlik: a 2050-es európai épületállomány nagyjából 85%-a ma már áll, és az éves energetikai felújítási arány az állomány 1%-a alatt marad. Az EU Felújítási Hullám programja ezt az arányt kívánja megduplázni – a szakpolitikai ambíció és a megvalósítható megoldások között azonban technológiai és gazdasági rés tátong.

A GWR NANO INSULATION® a meglévő épületállomány energetikai korszerűsítési és felújítási korlátaihoz tervezett épületszigetelési megoldás. Folyékony felvitele, 1 mm-es száraz rétegvastagsága és jellemzően állványzatmentes alkalmazhatósága lényegesen kisebb anyagfelhasználással jár, mint a hagyományos EPS-alapú hőszigetelési rendszerek. A dunabogdányi összehasonlító terepi vizsgálatban mért 43%-os fogyasztáscsökkenés közvetlenül mérsékli az épület üzemeltetési energiaigényét – azonos szerkezetű referenciaházakon, azonos belső hőmérséklet mellett, kalibrált mérőeszközökkel rögzítve. A vizsgálat 10 cm EPS-szigetelésű referenciaházhoz mérten 9,5%-os fűtési megtakarítást mért.

Hőszigetelés szerkezeti beavatkozás nélkül

  1. 01

    Nincs tartószerkezeti beavatkozás

    Nincs szükség tartószerkezeti módosításra, mechanikus rögzítőrendszerre vagy az épületre ható plusz terhelés felvételére; a bevonat a meglévő hordozófelületre bontás, utólagos felülethelyreállítás és hosszú kivitelezési leállás nélkül hordható fel.

  2. 02

    Rövid kivitelezési idő

    Airless szórásos technológiával, alacsony és közepes magasságú épületeken jellemzően állványzat vagy emelőkosár nélkül hordható fel; egy átlagos méretű, egyszintes családi ház teljes homlokzata 3 munkanapon belül, 3 fős kivitelezői csapattal bevonható.

  3. 03

    20 év kivitelezői jótállás

    Az alkalmazást elvégző kivitelező minden megrendelőjének egységesen 20 éves jótállást vállal az elvégzett munkára, amelyet a kivitelezési szerződés rögzít. A jótállás terjedelme nem függ a projekt méretétől vagy a megrendelő személyétől.

Összehasonlító terepi mérés, TÜV SÜD külső felügyelete mellett

43 %

Fűtési energiamegtakarítás

Szigeteletlen referenciaházhoz képest, három azonos kísérleti házon mérve

9,5 %

Megtakarítás EPS-hez képest

10 cm EPS-szigetelésű referenciaházhoz képest, azonos belső hőmérsékleten

20 nap

Mérési időszak

2021. január 15–26. és február 1–8., 24 °C belső hőmérsékleten

Mért átlagos teljesítményfelvétel (2021)

Kísérleti házjanuár 15–26.február 1–8.
GWR NANO INSULATION® (1,0–1,1 mm)322,1 W189,6 W
EPS, 10 cm356,2 W208,9 W
Szigeteletlen577,1 W333,1 W

Három azonos szerkezetű kísérleti ház Dunabogdányban, mindegyiket egységesen 24 °C-os belső hőmérsékleten tartva. A hőmérsékletet kalibrált Testo Saveris 2 T2 adatgyűjtők és önálló meteorológiai állomás, a villamosenergia-fogyasztást MID-hitelesítésű fogyasztásmérők rögzítették; a táblázat az ebből számított átlagos teljesítményfelvételt mutatja. A mérést a MEOLIT Kft. végezte, külső felügyelet mellett – TÜV SÜD Industrie Service GmbH, 3229268. számú jelentés.

Anyagjellemzők és alkalmazási tulajdonságok

01 – Tapadás

Tapadás alapozó nélkül

Alapozó nélkül tapad fém, beton, tégla, fa, műanyag, üveg és gipszkarton alapfelületekhez – széles hordozókompatibilitás komplex épületszerkezeteken. A tapadószilárdság 0,2–0,8 MPa (DIN EN ISO 4624).

02 – Mechanika

Rugalmasság és tartósság

Rugalmasan követi az alapfelület termikus és mechanikus deformációit repedés nélkül – a hordozó hőtágulásából eredő mozgásokat felveszi. Ütésállósága 2 Nm (DIN EN ISO 6272-1), rugalmassági modulusa 17 MPa (DIN EN ISO 527-3).

03 – Hőhíd

Folytonos réteg a csomópontokban

Nyílászárók csatlakozási élein és kávafelületeken folytonos, fugamentes réteget képez – ott is, ahol a táblás szigetelés illesztése nehézkes. Az 1 mm-es réteg a nyílászáró működését nem korlátozza.

04 – Pára

Páraáteresztés (sd = 0,40 m)

Közepes páraáteresztő képességű bevonat, amely a meglévő rétegrend páratechnikai működését nem zárja el, V2 besorolás az EN 1062-1 szerint. A vízgőzáteresztés 40 g/m²/nap, az egyenértékű légréteg vastagság 0,40 m.

05 – Klíma

Időjárásállóság, tisztíthatóság

UV-sugárzásnak, csapadéknak és hőmérséklet-ingadozásnak ellenálló felület. A legfeljebb 3000 órás mesterséges öregítés 720 órás közbenső értékelésénél színváltozás nem volt megfigyelhető (ISO 11341, ISO 16474-3).

06 – Korrózió

Korrózióvédelem

Kétéves vízalatti terepmegfigyelésben a kezelt fémfelületek korróziómentesek maradtak, az azonos körülmények között tartott kezeletlen referenciafelületek nem – végig vízalatti kitettségben, négy rövid megszakítással.

07 – Antibakteriális

Antibakteriális aktivitás (ISO 22196)

Akkreditált laborvizsgálatban E. coli ellen a felületi csíraszám-csökkenés meghaladta az 5,1 logaritmust; S. aureus ellen 1 logaritmus alatt maradt, ezért a bevonat antibakteriális felületnek nem minősül (ISO 22196, Fraunhofer IPA).

08 – Tűz

Tűzvédelmi osztály (EN 13501-1)

Akkreditált tűzvizsgálatok korlátozott lángterjedést és minimális füstképzést igazolnak: D-s2, d0 az MSZ EN 13501-1 szerint (ÉMI O-34/2021), illetve ASTM E84 Class A. A két osztályozás külön rendszer, egymásnak nem feleltethető meg.

09 – Felület

Helyszíni színezhetőség

Akril pigmentrendszerekkel kompatibilis – a kívánt végszín közvetlenül a szigetelőréteg-keverékbe adagolható. Önálló dekorációs réteg nem szükséges. Az 1 mm-es réteg a díszítőelemeket láthatóan nem változtatja meg.

Működési elv

A GWR NANO INSULATION® nanotechnológiai szerkezeti kialakítása a hővezetéses, konvektív és sugárzásos hőátadást egyidejűleg mérsékli – kombinált mikroszféra-rendszer és funkcionális polimer kötőanyag révén. A valós épületszerkezeteken mért hőveszteség szinte sohasem tisztán konduktív jellegű: a hagyományos, tömbi szigetelőanyagok többsége kizárólag a szilárd fázis hővezetési tényezőjére optimalizált, miközben a konvektív és sugárzásos komponens jelentős hányada kezeletlen marad. A bevonat szerkezete – zárt cellás, üreges mikroszférák polimer mátrixba ágyazva – egyetlen, 1 mm vastagságú, folytonos rétegben egyesíti mindhárom hőátadási mechanizmus mérséklését.

  1. 01
    Hővezetés csökkentése

    Üreges üvegkerámia és gázzal töltött polimer mikroszférák kombináltan csökkentik a szilárd fázis hővezetési tényezőjét. A mikroszférák üregei megszakítják a vezetési útvonalat, mivel a bezárt gáz hővezetése nagyságrendekkel alacsonyabb annál a szilárd anyagénál, amelyet kivált.

  2. 02
    Konvekció csökkentése

    A mikroszférák zárt héjszerkezete és a polimer kötőanyag megakadályozza a levegő konvektív áramlását a bevonatban. Nincs a rétegen átmenő összefüggő légcsatorna, mivel a folytonos kötőanyag-mátrix minden egyes mikroszférát önállóan, hézagmentesen zár körül.

  3. 03
    Sugárzásos hőátadás csökkentése

    Az üvegkerámia és a magas törésmutatójú titán-dioxid-tartalom az infravörös sugárzást visszaveri és szórja, csökkentve a sugárzásos hőáramot. A részecskék Mie-szórással verik vissza a beeső sugárzás jelentős hányadát, mielőtt az elnyelődne és hővé alakulna a bevonatban vagy a falban.

Műszaki adatok

JellemzőÉrtékHivatkozás
Anyagjellemzők
Sűrűség (folyékony állapot, 20 °C)
0,645 g/cm³
MSZ ISO 2811-1:2011 · ÉMI-TÜV SÜD R-804152
Viszkozitás
1225 mPa·s
DIN EN ISO 2884-2:2003
Szárazanyag-tartalom (105 °C, 1 h)
47,5% (m/m)
MSZ EN ISO 3251:2009 · ÉMI-TÜV SÜD R-804152
Izzítási maradék (600 °C)
20,4% (m/m)
MSZ EN ISO 14680-2:2006 · ÉMI-TÜV SÜD R-804152
Névleges száraz sűrűség
0,55 g/cm³
Efectis FTST24823 vizsgálati jegyzőkönyv
Mechanikai jellemzők
Húzószilárdság
0,135 MPa
DIN EN ISO 527-3:2018
Szakadási nyúlás
7,4%
DIN EN ISO 527-3:2018
Rugalmassági modulus (Young-modulus)
17 MPa
DIN EN ISO 527-3:2018
Tapadószilárdság (lehúzóvizsgálat)
0,2–0,8 MPa
DIN EN ISO 4624:2016
Ütésállóság
2 Nm
DIN EN ISO 6272-1:2011
Tűzvédelmi jellemzők
Tűzvédelmi osztály – európai rendszer (EN 13501-1)
D-s2, d0 – legfeljebb 1 mm rétegvastagságig és 620 g/m² területtömegig
MSZ EN 13501-1:2019 · MSZ EN ISO 11925-2:2020 · MSZ EN 13823:2020 · MSZ EN 13238:2010 – ÉMI O-34/2021 osztályozási jegyzőkönyv, 2021. július 12.
Lángterjedési osztály – észak-amerikai rendszer (ASTM E84)
A osztály – FSI: 20 · SDI: 10
ASTM E84-23d – Efectis Era Avrasya FTST24823 (TÜRKAK AB-0556-T, ISO/IEC 17025:2017), 2024. augusztus 6.; X típusú (tűzgátló) gipszkartonon, 1 mm-es rétegvastagsággal
Higiénia, egészség és környezet
Anyagban mért VOC-tartalom
Formaldehid 1 · trimetil-szilanol 5,6 · triklórmetán 2,1 · N-butil-éter 3 · butánsav-butil-észter 2,7 mg/kg(Összesen 14,4 mg/kg – egyik komponens sem veszélyes ebben a mennyiségben, mindegyik a veszélyességi besorolás küszöbértéke alatt marad, és együttes mennyiségük nagyságrendekkel a beltéri falfestékekre megengedett VOC-tartalom alatt van.)
ÉMI-TÜV SÜD R-804152 vizsgálati jegyzőkönyv – ISO 16000-6:2004 figyelembevételével, HS-GC-MS; akkreditálás NAT-1-1351/2015
Nem kimutatható komponensek
További 12 vizsgált VOC a kimutatási határ alatt(Kimutatási határ 0,1 mg/kg – toluol, p- és o-xilol, 2-butoxietanol, ciklohexanon, ecetsav és további komponensek)
ÉMI-TÜV SÜD R-804152 vizsgálati jegyzőkönyv
Antibakteriális aktivitás – E. coli
> 5,1-log redukció
ISO 22196:2011 · Fraunhofer IPA WI 2404-1514
Antibakteriális aktivitás – S. aureus
< 1-log redukció
ISO 22196:2011 · Fraunhofer IPA WI 2404-1514
Páratechnikai jellemzők
Vízgőzáteresztő képesség (WVTR), 1 mm rétegre
40 g/m²/nap
DIN EN ISO 7783:2019-02
Sd – páradiffúziós egyenértékű légrétegvastagság (0,84 mm film)
0,40 m (V2 – közepes)
DIN EN ISO 7783:2019-02 / EN 1062-1:2004 – Dr. Robert Murjahn-Institut (ISO 17025:2018), TÜV SÜD 3229268
Hőtechnikai teljesítmény – terepi mérés, TÜV SÜD 3229268
Fűtési fogyasztáscsökkenés – szigeteletlen referenciaházhoz mérten
43%
Mérés – MEOLIT Kft. vizsgáló- és kalibrálólaboratóriuma, 2021. január–február
Fűtési fogyasztáscsökkenés – 10 cm EPS-szigetelésű referenciaházhoz mérten
9,5%
Mérés – MEOLIT Kft. vizsgáló- és kalibrálólaboratóriuma, 2021. január–február
Felhordás a vizsgálatban
1,0–1,1 mm, airless szórással
Graco Ultra Max II, 80–120 bar üzemi nyomás, meglévő vakolatra
Tartósság és alkalmazási feltételek
Üzemi hőmérséklet-tartomány
−60 °C – +260 °C
Agrement Tehnic 001SC-03/403-2023 – INCD URBAN-INCERC, Kolozsvár
Mesterséges időjárás-állóság – xenon ívlámpa
Színváltozás és felületi elváltozás nem volt megfigyelhető
ISO 11341:2004 – TÜV SÜD Industrie Service GmbH, Institut für Kunststoffe, 3192550-md-Windt-09042020; a 3000 órás program 720 órás közbenső értékelése, rozsdamentes acél, betontégla és szabad film mintán
Mesterséges időjárás-állóság – fluoreszkáló UV + kondenzáció
Színváltozás nem volt; rozsdamentes acélon és szabad filmen apró felületi hólyagok jelentek meg, betontéglán nem
ISO 16474-3:2013 – TÜV SÜD Industrie Service GmbH, Institut für Kunststoffe, 3192550-md-Windt-09042020; a legfeljebb 3000 órás program 720 órás közbenső értékelése; a jegyzőkönyv szerint a hólyagokat az 50 °C-os hőmérséklet és a 95% feletti páratartalom okozhatta
Anyagjellemzők állandósága (2016–2021)
Nincs érdemi eltérés a 2016-os engedélyezési értékekhez képest
TÜV SÜD 3229268. számú jelentés – sűrűség, termogravimetria, rotációs viszkozimetria és FT-IR (MUC-KSP-A 1037)
Tervezett élettartam (felhordott film)
Minimum 30 év
Agrement Tehnic 001SC-03/403-2023 – INCD URBAN-INCERC, Kolozsvár

Vizsgálatok, nyilvántartások és irányítási rendszerek

TÜV SÜD

Külső felügyeleti jelentés (3229268. számú) – a dunabogdányi összehasonlító terepi vizsgálat helyszíni átvétele és a mérés felügyelete.

NATO NSN

NSN 8030-51-000-9542 – a termék szerepel a NATO beszerzési nyilvántartásában. A törzsszám nyilvántartási azonosító, nem tanúsítvány.

ISO 9001:2015

Minőségirányítási rendszer a termékfejlesztés, gyártás és szállítás teljes folyamatára. Nyomon követhető és auditálható minőségbiztosítás.

ISO 14001:2015

Környezetirányítási rendszer, amely szabályozza az anyaghasználat, hulladékkezelés és emissziók kezelését a gyártási folyamatban.

Gyakori kérdések

Milyen üzemi hőmérséklet-tartományban alkalmazható a termék?

A GWR NANO INSULATION® bevonat −60 °C és +260 °C közötti hőmérséklet-tartományban alkalmazható, ipari csővezetékeken, tetőkön és homlokzatokon egyaránt. A tartományt a 001SC-03/403-2023. számú Agrement Tehnic rögzíti, amelyet az INCD URBAN-INCERC kolozsvári fiókja adott ki.

Mekkora a szükséges száraz rétegvastagság?

A száradt bevonat rétegvastagsága 1 mm, területtömege legfeljebb 620 g/m² – a D-s2, d0 tűzvédelmi osztály is erre a rétegvastagságra vonatkozik. Nem szükséges alapozó festék vagy szerkezeti átalakítás; a felhordás airless szórással, rögzítőelemek nélkül történik.

Mely piacokon érhető el?

A termék jelenleg 45 országban érhető el – az Európai Unió tagállamaiban, a Közel-Kelet térségében és Vietnamban. Az elérhetőséget szerződött forgalmazói és kivitelezői partnerhálózat biztosítja, amely a helyszíni felhordást is végzi – a bevonat airless szórástechnikát és arra felkészített, gyakorlott kivitelezői csapatot igényel. A NATO törzsszám révén a termék a szövetséges védelmi logisztikai rendszeren keresztül is megrendelhető.

Mekkora energiamegtakarítást mértek a bevonaton?

A TÜV SÜD felügyelete mellett végzett összehasonlító terepi vizsgálatban (Dunabogdány, 2021. január–február) a bevonattal kezelt kísérleti ház fűtési energiafogyasztása 43%-kal maradt el a szigeteletlen, és 9,5%-kal a 10 cm EPS-szigetelésű referenciaházétól. A mérést a MEOLIT Kft. vizsgáló- és kalibrálólaboratóriuma végezte, három azonos szerkezetű kísérleti házon, egységesen 24 °C-os belső hőmérsékleten tartva.

Alkalmazható-e műemléki védelem alatt álló épületeken?

Az 1 mm-es száraz rétegvastagság miatt a bevonat nem változtatja meg az épület látható megjelenését, díszítőelemeit és profilozott felületeit, ami sok esetben előnyt jelent. A több centiméter vastag, hagyományos táblás szigetelés ezzel szemben az íves ablakkereteket és a párkányprofilokat teljesen elfedné. Műemléki védelem alatt álló épületen azonban minden beavatkozás örökségvédelmi hatósági engedélyhez kötött, amit projektenként külön kell megszerezni. Magyarországon egy gödöllői, műemléki védettségű épületen dokumentált referencia-alkalmazás található.

Szükséges-e rendszeres karbantartás a felhordás után?

A gyártó nem ír elő rendszeres karbantartást. A bevonat UV-sugárzásnak, csapadéknak és hőmérséklet-ingadozásnak ellenálló, mosható felületet képez; a legfeljebb 3000 órás mesterséges öregítési program 720 órás közbenső értékelésénél színváltozás nem volt megfigyelhető. Páraáteresztő marad – a mért Sd-érték 0,40 m, a DIN EN ISO 7783 szerinti V2 (közepes) osztály –, így a fal kifelé irányuló száradása nem szűnik meg, és a bevonat mögött nem halmozódik fel nedvesség. A felület állapotát a szokásos homlokzati felülvizsgálatok keretében javasolt ellenőrizni.

Milyen felületekre vihető fel a bevonat?

A bevonat alapozás nélkül tapad fémre, betonra, téglára, fára, műanyagra, üvegre és gipszkartonra – ez a széles körű felületi kompatibilitás teszi lehetővé az alkalmazását komplex, vegyes anyaghasználatú épületszerkezeteknél is, új építésű és felújítási projektekben egyaránt.

Milyen jótállás vonatkozik a kivitelezésre?

A kivitelezést végző szerződő partner minden megrendelőjének egységesen 20 éves jótállást vállal az elvégzett munkára. A jótállás minden megrendelőt azonos feltételekkel illet meg, terjedelme nem függ a projekt méretétől; tartalmát a kivitelezési szerződés rögzíti.

Hol alkalmazták a GWR NANO INSULATION®-t nagyobb léptékben?

A dokumentált nagy léptékű alkalmazások közé tartozik a 2022-es FIFA labdarúgó-világbajnokság katari helyszínein, a Loszaíli Nemzeti Stadionon és az Al-Thumama Stadionon felvitt 113 800 m², ahol az 1 mm-es bevonat 15–30 cm vastag hagyományos szigetelőréteget váltott ki. A vietnami terepi vizsgálat 43,02% átlagos és egyes napokon 53,56% csúcs hűtési energiamegtakarítást rögzített. Magyarországon lakóépületek, panelházak és műemléki védelem alatt álló ingatlanok referenciaprojektjei is dokumentáltak.

Szükséges-e állványzat a felhordáshoz?

Alacsony és közepes magasságú épületeknél jellemzően nem. Az airless szórásos technológia lehetővé teszi az alkalmazást állvány vagy speciális megközelítési eszköz nélkül azokon a felületeken, amelyek földről vagy létráról biztonságosan elérhetők. Magasabb épületeknél, nehezen megközelíthető homlokzati szakaszoknál állványzat vagy emelőkosár szükséges lehet a biztonságos hozzáféréshez. Egy átlagos, alacsony/közepes magasságú lakóház teljes külső homlokzata 3 munkanap alatt, 3 fős csapattal bevonható.

Milyen vizsgálatok és nyilvántartások támasztják alá a jellemzőit?

A termékhez TÜV SÜD külső felügyeleti jelentés (3229268. számú) és NATO törzsszám (8030-51-000-9542) tartozik, ISO 9001:2015 minőségirányítási és ISO 14001:2015 környezetirányítási rendszer szerint tanúsítva. Tűzvédelmi besorolása D-s2, d0 a vonatkozó MSZ EN szabványok alapján, az ÉMI O-34/2021 osztályozási jegyzőkönyv szerint; az ASTM E84-23d szerinti vizsgálat (Efectis FTST24823 jelentés) A osztályú lángterjedést igazol (FSI 20, SDI 10). Az anyag VOC-tartalmát az ÉMI-TÜV SÜD R-804152 vizsgálati jegyzőkönyve dokumentálja, az ISO 16000-6:2004 figyelembevételével; a kimutatott komponensek együttes mennyisége 14,4 mg/kg, nagyságrendekkel a beltéri falfestékekre megengedett VOC-tartalom alatt. A teljes vizsgálati dokumentáció és a tanúsítási jelentések kérésre rendelkezésre állnak.

Alkalmas-e energetikai korszerűsítési projektekhez?

Igen. A bevonat kifejezetten a meglévő épületállomány energetikai korszerűsítésének technológiai és gazdasági korlátaira nyújt megoldást – bontás és hosszú kivitelezési leállás nélkül, alacsony és közepes magasságú épületeknél jellemzően állványzat igénybevétele nélkül, terepi vizsgálatban mért fogyasztáscsökkenéssel. Mivel nem igényel szerkezeti átalakítást, olyan felújítási projekteknél is alkalmazható, ahol a hagyományos hőszigetelési rendszerek kivitelezése műszakilag vagy gazdaságilag nem megvalósítható. A ténylegesen elérhető megtakarítás az épület szerkezetétől, tájolásától és kiindulási állapotától függ, ezért épületenként érdemes felmérni. Az esetlegesen elérhető állami vagy uniós támogatási program feltételeit mindig az adott pályázati kiírás alapján, a kivitelezővel egyeztetve kell ellenőrizni.

Díjmentes helyszíni műszaki felmérés

Küldje el épülete alapadatait, és egyedi megtakarítás-becsléssel és árajánlattal jelentkezünk. TÜV SÜD vizsgálati jelentés és műszaki adatlap kérésre rendelkezésre áll.